מערכת נט המשפט – הנגשה להגשה! - קליגל

נט המשפט

מערכת נט המשפט החלה לפעול בשנת 2007 כמערכת לניהולם של בתי המשפט בישראל וזאת יחד עם התפתחות תודעת שירות גבוהה מצד רשויות המדינה כלפי אזרחי המדינה ופקידיה.

ייעודה של מערכת נט המשפט

מערכת נט המשפט מהווה פתרון טכנולוגי מותאם לעידן בו קצב הפעילות המשפטית עולה בהתמדה במדינת ישראל, ומאפשרת תפקוד שוטף, מהיר ויעיל ללא עיכובים מיותרים עבור עורכי הדין ועובדי הרשות השופטת על כלל תפקידיהם. השימוש בנט המשפט מאפשר חסכון בכוח אדם, חסכון בזמן עבודה וחסכון כלכלי. המערכת מלווה את ההליך המשפטי לכל אורכו, החל מהגשת כתב אישום או תובענה, לאורך שלבי הדיון המשפטי, פרסום ההחלטות בתיק ועד לפסק דין וגזר דין.

אבטחת מידע וחיסיון המערכת

חשיפה פוטנציאלית של חומרים רגישים לגורמים שאינם מורשים הינה אחת הסיבות שעיכבו ברבות השנים הפעלה של מערכת משפטית מקוונת הבנויה על מערכות מתקדמות המבוססות מחשוב בענן, אחסון קבצים רגישים און ליין, מערכת תשלומים מקוונת, חישובי אגרות וכדומה. נט המשפט פותחה תחת הקפדה יתרה על הגנות סייבר מתקדמות במיוחד, ועושה שימוש במערכות זיהוי חכמות של משתמשי המערכת, כגון חתימה אלקטרונית והנחיות הגשה קפדניות המאפשרות שליטה אבסולוטית על מערכות בית המשפט.
הטמעת מערכת נט המשפט בישראל החלה בשנת 2007 ובשנת 2010, גם בית המשפט העליון החל לעשות שימוש במערכת נט המשפט.

עבודת עורכי הדין מול מערכת נט המשפט

כאשר עורך הדין מבצע הגשה מקוונת, עליו לעמוד בסטנדרט קפדני של דרישות צורניות להגשה. עימוד מדויק, מספור, הגשה וחלוקה מסודרת של הפריטים השונים, מגבלת גודל של קובץ וצירוף ולעיתים הפניות שונות לנספחים במהלך הגשת המסמכים. על כן, יחד עם שיפור הנגישות, עדיין נדרש מעורך הדין הממוצע להשקיע זמן רב בהכנת החומר להגשה ובעיקר זמן רב בהכנתו כתיק אלקטרוני במערכת.
עורכי דין רבים עלולים לבזבז זמן יקר בסידור ועמידה בדרישות המחמירות, כמו גם עלולים לגרום לעיכובים מיותרים, עקב אי תשומת לב והגשה לא מדויקת מבחינת מיקום וסידור הבקשות במערכת.
קליגל הינה תוכנה להכנת מסמכים משפטיים בקלות וללא מאמץ על פי ההנחיות של מערכת נט המשפט. קליגל הופכת את המשימה המורכבת לקלה, מסודרת ונוחה. קליגל חוסכת מידי יום מאות שעות עבודה שחורה ומיותרת, כסף ועוגמת נפש, ומאפשרת עבודה רציפה ויעילה במשרדי עורכי דין גדולים וקטנים כאחד.