אודות – קליגל
קלי-גל? קל-לי-גל? קליגאל?


קליגל (קליק + ליגל) היא תכנת DESKTOP שמסייעת להכנת מסמכים משפטיים. קליגל מאפשרת הכנה קלה ונוחה של תיקי מוצגים וכתבי טענות עם נספחים; החתמה דיגיטלית של לקוחות וקולגות; השחרה של מידע רגיש במסמך; שאלונים אינטראקטיביים לזיהוי והכרת הלקוח; עריכה של מסמכים; איחוד, פיצול, כיווץ מסמכים והחלפת עמודים; מחולל הסכמים וטפסים; ועוד.

קליגל גם משמשת כתכנה לעריכת מסמכי PDF, ובאמצעותה ניתן לאחד, לפצל, לסדר מחדש, למספר, לכווץ ולסמן מסמכים מסוגים שונים (DOC, DOCX, PDF, XLS, XLSX, EML, MSG, PPT, PPTX, TIFF, TIF, JPG, JPEG, PNG, BMP, HTML) בקלות ובנוחות.

המטרה - פיתוח כלים שמסייעים לעורכי דין

התחלתי לפתח את קליגל בתקופה שעבדתי במשרד ש. הורוביץ ושות’, חצי שנה לאחר תום ההתמחות. הבנתי שצפויות לי עוד הרבה הגשות לבית משפט, ושהן יכללו הכנת מסמכים להגשה – מלאכה טכנית שדורשת ריכוז מסוים, בשל חשיבות המסמכים והסיכון שבטעות. הרצון שלי להימנע מביצוע אותה מלאכה הוביל לפיתוח התכנה.

עם הזמן התגלו לי צרכים נוספים שיוכלו לסייע למשתמשים. פתרונות לרובם המוחלט כבר נמצאים היום בתכנה. בשל הקשב הרב ללקוחות, והחתירה לשיפור התכנה, קליגל מתעדכנת באופן שוטף ותדיר – בין אם ביעילות, פונצקיונליות או ממשק.

פרויקט נוסף (לא קשור) שאני עובד עליו מרכז נתונים על משרדי עורכי דין לפי חברות דירוג – מוזמנים להעיף מבט.

למה פיתחתי את קליגל?

"כחצי שנה לאחר שסיימתי התמחות, עבדתי באחד הימים על בקשה לאיחוד הליכים. תכננתי להכין את הבקשה להגשה ולצאת הביתה בשעה הרגילה. מפה לשם מצאתי את עצמי עובד עד שעות מאוחרות במשרד, מסדר, עורך, מדפיס, וממספר את הנספחים השונים שנדרשו להיות נלווים לבקשה. כשכבר חשבתי שסיימתי, גיליתי שצריך להוציא את אחד המסמכים שצורפו והייתי צריך להתחיל את כל העבודה מהתחלה. או אז החלטתי לפתח תכנה שתאפשר לעורכי דין להתעסק בעבודה משפטית מהותית, וכך נולדה קליגל"
דור גולדינר, מפתח קליגל

על החברה

קליגל משווקת על-ידי קליגל-טק בע”מ.

עם קהל לקוחות החברה נמנים למעלה מ-1000 משרדי עורכי דין מובילים וביניהם: משרד המשפטים, הרצוג פוקס נאמן , מיתר עורכי דין, גולדפרב זליגמן ושות’, שבלת עם ראב”ד, מגריזו, בנקל ושות’, מ. פירון ושות’, פישר בכר חן וול אוריון ושות’, יגאל ארנון ושות’, גורניצקי ושות’, ש. הורוביץ ושות’, פרל כהן צדק לצר ברץ ושות’, אגמון ושות’ רוזנברג הכהן ושות’, תדמור לוי ושות’, ארדינסט בן נתן טולידאנו ושות’, ועוד.