קליגל - עבודה דיגיטלית על מסמכים משפטיים

קליגל (קליק + ליגל) היא תכנת עזר לעורכי דין, שמסייעת להכנת מסמכים משפטיים בקלות ובמהירות. קליגל מאפשרת הכנה קלה ונוחה של תיקי מוצגים וכתבי טענות עם נספחים; החתמה דיגיטלית של לקוחות ועמיתים; השחרה של מידע רגיש במסמך; שאלונים אינטראקטיביים לזיהוי והכרת הלקוח; עריכה של מסמכים; איחוד, פיצול, כיווץ מסמכים והחלפת עמודים; מחולל הסכמים וטפסים; ועוד.

קליגל גם משמשת כתכנה לעריכת מסמכי PDF, ובאמצעותה ניתן לאחד, לפצל, לסדר מחדש, למספר, לכווץ ולסמן מסמכים מסוגים שונים (DOC, DOCX, PDF, XLS, XLSX, EML, MSG, PPT, PPTX, TIFF, TIF, JPG, JPEG, PNG, BMP, HTML) בקלות ובנוחות.
המטרה - פיתוח כלים שמסייעים לעורכי דין בעבודה השוטפת

כעורכי דין לשעבר, אנחנו מבינים היטב את הקשיים הרבים הכרוכים בעבודה המשפטית. העבודה המשפטית דורשת שיקול דעת, ריכוז וניסיון פרקטי. עם זאת, חלק מהמשימות שעורכי הדין מבוצעות באופן ידני עלולות להתארך לשעות ארוכות שלא לצורך. הכנת תיק מוצגים לבית משפט, דורש עבודה סיזיפית וקפדנית במשך שעות ארוכות. 
 
קליגל נועדה לאפשר לעורכי דין לבצע משימות שגרתיות שכוללות עבודה על מסמכים משפטיים בקלות ובמהירות, תוך חיסכון של זמן יקר. 

עורכי דין שמגישים מסמכים לבית משפט על בסיס שוטף יכולים לבצע זאת באמצעות קליגל בשניות ספורות. התוצאה שתתקבל תהיה איכותית ומקצועית, ונטולת טעויות אנוש שעשויים לקרות במסגרת עבודה ידנית. 

תכנת קליגל כוללת עוד פתרונות רבים נוספים לעורכי דין כמו החתמה דיגיטלית של לקוחות, מילוי הסכמים וטפסים, מודול הכר את הלקוח, ועוד.  

בשל הקשב הרב ללקוחות, והחתירה לשיפור התכנה, קליגל מתעדכנת באופן שוטף ותדיר – בין אם ביעילות, פונצקיונליות או ממשק.

למה פיתחתי את קליגל?

"כחצי שנה לאחר שסיימתי התמחות, עבדתי באחד הימים על בקשה לאיחוד הליכים. תכננתי להכין את הבקשה להגשה ולצאת הביתה בשעה הרגילה. מפה לשם מצאתי את עצמי עובד עד שעות מאוחרות במשרד, מסדר, עורך, מדפיס, וממספר את הנספחים השונים שנדרשו להיות נלווים לבקשה. כשכבר חשבתי שסיימתי, גיליתי שצריך להוציא את אחד המסמכים שצורפו והייתי צריך להתחיל את כל העבודה מהתחלה. או אז החלטתי לפתח תכנה שתאפשר לעורכי דין להתעסק בעבודה משפטית מהותית, וכך נולדה קליגל"
דור גולדינר, מפתח קליגל

על החברה

קליגל משווקת על-ידי קליגל-טק בע"מ.

עם קהל לקוחות החברה נמנים למעלה מ-1000 משרדי עורכי דין מובילים וביניהם: משרד המשפטים, הרצוג פוקס נאמן , מיתר עורכי דין, גולדפרב זליגמן ושות', שבלת עם ראב"ד, מגריזו, בנקל ושות', מ. פירון ושות', פישר בכר חן וול אוריון ושות', יגאל ארנון ושות', גורניצקי ושות', ש. הורוביץ ושות', פרל כהן צדק לצר ברץ ושות', אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות', תדמור לוי ושות', ארדינסט בן נתן טולידאנו ושות', ועוד. 

ביוני 2022 קליגל נרכשה על-ידי אקסיומה פתרונות מידע בע"מ, אשר הינה חלק מקבוצת טופ מערכות שנסחרת בבורסה לניירות ערך בתל-אביב.